Zvijezda poražena od Sarajeva!

SarajevoZvijezda 09 3:1 (3:1)
Seriju od pet uzastopnih pobeda Zvijezda 09 je okončala na Koševu. Tim Husrefa Musemića je zasluženo slavio sa 3:1 prekinuo taj sjajan niz tima Darka Netsorovića. Ovom pobedom fudbaleri Sarajeva su stigli do titule jesenjeg šampiona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
Ekipa Sarajeva je silovito krenula, od prve minute. Videla se velika želja za pobedom. Do 15 minute, kada su postigli gol, imali su nekoliko opipljivoih pozicija za gol. Nisu bili i preczni, a onda je Velkoski odlično proigrao Tatara kome nije bilo teško matirati Erića.Radost domaćih je trajala nekih šest minuta. Zvijezda 09 je izvela korner, a pored smušene odbrane Sarajeva mrežu trese Jovović.
Nisu , na njihovu žalost, igrači Zvijezde mogli dugo držati remi. Novi pogodak za Sarajevo postigao je Krsto Velskoski. Odigrao je on sa Stanojevićem dupli pas. Dobio je Velkoski loptu u prostor. Napadač Sarajeva je bio brži od golmana Erića i sigurno loptu gurnuo u mrežu.
Svesni su bili u Sarajevu da je Zvijezda 09 sada mnogo bolji i organizovaniji tim, nego prilikom prvog okršaja ova dva kluba u Etno selu Stanišić i silno su želeli stići do trećeg pogotka.
To im je pošlo za rukom u 36. minuti. Hebibović je oteo loptu igračima Zvijezde 09. Poslao je ka Rahmanoviću. Usledio je snažan šut, Erić je kratko odbio loptu, a Ahmetović je poslao u gol. Na taj način je Sarajevo stiglo do sigurnog vođstva.
Nakon toga su igrali domaći nešto opreznije ,a Zvijezda 09 nije imala snage da se vrati u meč, pa je na kraju na semaforu pisalo Sarajevo – Zvijezda 3:1.