Krupa na pragu finala

U prvom meču polufinala Kupa BiH fudbaleri Krupe opravdali su ulogu favorita i ostvarili ubedljivu pobedu protiv Zvijezde 09, pa će revanš koji je na programu za sedam dana biti samo formalnost. Gosti su već u 5. minutu stigli do vođstva kada je nakon ubacivanja Nikodijevića napadač Krupe Fajić glavom zatresao mrežu domaćeg tima. Pet minuta kasnije dobra akcija gostiju, a sada je Fajić odlično reagovao na centaršut Nikodijevića upućen sa desne strane i nogom poslao loptu iza leđa nemoćnog Lakića za vođstvo gostiju od 2:0. Nakon toga domaći tim je krenuo znatno ofanzivnije, ali dobre prilike nisu iskoristili Govedarica u 24. minutu kao ni Tripković dva minuta kasnije. U 28. minutu Govedarica je idealno uposlio Mahmutovića koji iz dobre situacije nije pogodio gostujuću mrežu. Kazna za promašaje domaći tim je stigla u 34. minutu, a strelac po treći put na meču bio je Fajić. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti su postigli i četvrti pogodak. Nakon kornera Vukotić je odigrao povratnu loptu sa druge stative u sredinu gde se našao Mirosavljavić i sa sedam metara plasirao loptu u mrežu. U nastavku domaći su imali više od igre, a prvu priliku imao je Krajišnik u 50. minutu. Rezervista Asentić je dva puta ozbiljno ugrozio golmana Krupe Fejzića, međutim promene rezultat nije bilo. Po svemu prikazanom gosti iz Krupe su pokazali da nisu slučajno nekoliko poslednjih sezona u vrhu BiH fudbala i gotovo izvesno da će igrati u finalu Kupa BiH.

Napadač Zvijezde 09 Ermin Huseinbašić (bijli dres) i Milorad Balabanović u duelu

Radost igrača Krupe nakon postignutog pogotka

AUTOR: Rade Jokić

PRVA UTAKMICA POLUFINALA KUPA BiH

ZVIJEZDA 09 – KRUPA
0:4 (0:4)

ETNO SELO “STANIŠIĆI”. Stadion Zvijezde 09. Gledalaca: 400. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) 7. Strelci: Fajić u 5, 10. i 34. i Mirosavljević u 45. minutu za Krupu. Žuti kartoni: Krajišnik, Mahmutović, Tripković (Zvijezda 09), Marjanović (Krupa).

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Bajić, Mahmutović (od 59. Filipović), Krajišnik, Huseinbašić (od 46. Asentić), Zlatković, Mazić, Makarić (od 65. Stanić), Tripković, Govedarica.

KRUPA: Fejzić, Maksimović, Ljubenović (od 57. Banović), Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Balabanović, Aleksić, Fajić (od 83. Lukić), Marjanović (od 66. Šamara).